Časopis Junák slaví 100 let

17.01.2015 09:51

Před sto lety spatřilo světlo světa první číslo časopisu Junák, který je určen všem skautům a skautkám. Je tedy nejstarším časopisem pro mládež a to i přesto, že bylo vydáno jen 57 ročníků, protože za totality bylo jeho vydávání zakázáno. Prvním šéfredaktorem byl A. B. Svojsík, zakladatel skautské organizace Junák. Po skromných začátcích se časopis brzy propracoval k většímu formátu s fotografiemi, později i k barevné podobě. Publikovali v něm významné osobnosti včetně spisovatelů Jaroslava Foglara a Miloše Zapletala, kteří se vystřídali také na místě šéfredaktora. Kromě časopisu Skaut - Junák si mohou naši členové dnes vybrat ještě z dalších 4 časopisů podle svého věku a funkce v Junáku.

Archiv všech čísel časopisu od roku 1915 do současnosti bude postupně zveřejňován na adrese  skaut-junak.skautin­g.cz.